chat

Start Chat

Systemy zielonych dachów Nophadrain

System dla chodników

Niezawodny system do układania chodników dla pieszych - kostki brukowej, kamienia naturalnego, podestów drewnianych - na podestach i balkonach.

Standardowy system Nophadrain do ciągów pieszych na dachach użytkowych

Algemene Stip Beloopbaar PL
Przejdź do produktów >

Jeden kompletny system

Rdzeniem systemu Nophadrain dla chodników jest system drenażowy ND 220. Ten wielofunkcyjny system drenażowy z oznaczeniem CE o wysokiej wytrzymałości na ściskanie zapobiega zastojowi wody pod nawierzchnią. Chroni to nawierzchnię przed klawiszowaniem się i wykwitami. System drenażowy ND 220 zapobiega również uszkodzeniom mrozowym w wyniku przemarzania podłoża, zapewniając w ten sposób stabilną warstwę podkładową dla nawierzchni.

System drenażowy ND 220 zapobiega również narastaniu ciśnienia hydrostatycznego na membranę hydroizolacyjną. System drenażowy zawiera folię rozkładającą nacisk, który w połączeniu z folią separacyjną i ślizgową ND TGF-20 chroni membranę hydroizolacyjną przed obciążeniami mechanicznymi.

Inne systemy Nophadrain dla chodników na dachach użytkowych

Boiska IKEA

Utrecht

Bardzo ciekawy projekt został zrealizowany na dachu sklepu IKEA w Utrechcie. W 2013 roku powierzchnia handlowa IKEA Ultrecht została poszerzona o około 12 000 m². Oprócz rozbudowy samego sklepu, powstał również nowy parking, z miejscami na 1300 samochodów. Gmina nie chciała, aby rozbudowa sklepu wyeliminowała istniejące boiska sportowe. Aby rozwiązać problem, miasto Utrecht postanowiło wybudować dwa boiska ze sztucznej trawy oraz pomieszczenie klubu na dachu nowego parkingu. Jest to trzecie na świecie boisko do piłki nożnej usytuowane na szczycie dachu.

Sprawdź ten projekt
Ikea Utrecht009 WEB